کوارتز چیست
چه ویژگی هایی دارد
و چگونه تولید می شود؟

ساختار کوارتز

    بین 85 تا 93 درصد صفحات کوارتز را سیلیس تشکیل داده است، این ماده یکی از سخت ترین و مقاوم ترین مواد طبیعی است که درجه سختی آن (MOHS 7) می باشد. جهت اطلاع، درجه سختی الماس  (MOHS 9) است.

    سیلیس به صورت پودر میکرونیزه، دانه بندی های ریز و انواعی از رزین طی فرآیندی تبدیل به سنگی یکپارچه میگردد. بدین ترتیب با بهره‌گیری از تکنولوژی پیشرفته، خواص سیلیس به محصول منتقل شده و موجب میگردد این سنگ در برابر خراش، سائیدگی و ضربه مقاومت بالایی داشته باشد. 

    همچنین، به دلیل عدم وجود خلل و فرج در محصول، امکان رشد و تکثیر باکتری  و میکروب مخصوصا در مکان های مرطوب وجود ندارد و از اینرو کوارتز ضد باکتری و اصطلاحا(نه دقیقا) آنتی باکتریال است. 

    از دیگر مشخصه های سنگ مهندسی می توان به وزن کم نسبت به مقاومت بالای آن اشاره نمود.

 
حداکثر مقاومت به خش پذیری
Mohs 0
درصد جذب آب
% 0.08
چگالی
kg/dm3 0
مقاومت خمشی​
MPa 30

مزایا و معایب کوارتز

countertop made of quartz

مزایا

معایب

فرمولاسیون تولید

سنگدانه (عمدتا کوارتز)
88%
رزین
Web Development 10%
سایر افزدنی ها (رنگ و عوامل پخت و ...)
2%

حدود 90 درصد (93-85) کوارتز از سیلیس که جزء سخت‏ترین کانیهای معدنی جهان می‏باشد، تشکیل شده که از این 90 درصد سیلیس، حدود 60 درصد آن سیلیس دانه بندی شده  است. با استفاده از ترکیب دانه بندی های متفاوت می توان محصولاتی با نمای ظاهري مختلف تولید نمود. در سنگ مهندسی عملكرد سنگدانه ها عمدتا اسكلت محصول را مي سازد و براي خواص مكانيكي آن ضروري است. در کدهای آینه دار بجای درصد مشخصی از سیلیس دانه بندی شده، آینه و یا شیشه اضافه می شود.

 پس از ورود این مواد به کارخانه ، از آنها نمونه برداری شده و پس از انجام آزمایشات مربوطه بر روی آن و تائید آنها توسط واحد آزمایشگاه و کنترل کیفیت، در انبار تخلیه می‏گردند تا در مواقع نیاز به خط مربوطه انتقال داده ‏شوند.

مراحل تولید کوارتز

در ابتدا مواد اولیه سنگ کوارتز، به شرح زیر، توزین و قالب ریزی شده و پس از پرس شدن مورد پخت قرار میگیرد تا تبدیل به سنگی فشرده و یکپارچه گردد.

1

تهیه فرمول و ارائه به خط تولید

2

توزین و میکس مواد

3

قالبریزی روی کاغذ یا داخل قالب

4

ایجاد طرح و نقش

خط قالب ریزی

خط قالب ریزی
قالب ریزی کوارتز

5

پرس مواد

6

پخت و تبدیل شدن مواد به سنگ

7

خنک سازی سنگ

8

انتقال سنگ خنک شده به خط پالیش

سنگ تولید شده سپس به خط ساب منتقل شده تا عملیات کالیبر ضخامت و ساب سطح روی آن صورت گرفته و پس از درجه بندی به انبار محصولات منتقل گردد.

1

دور بری طولی و عرضی

2

کالیبره کردن پشت سنگ

3

برگرداندن سنگ

4

کالیبره کردن روی سنگ

خط ساب و پالیش

quartz polishing line 1
quartz polishing line 2

5

پالیش خشن

6

پالیش نرم و براق سازی

7

شستشو و خشک کردن

8

درجه بندی و انتقال به انبار محصولات

کوارتزوان

متخصص تولید کوارتز